Skip to content
Päť zlatých medailí na Majstrovstvách Slovenska juniorov vo voľnom štýle!

Päť zlatých medailí na Majstrovstvách Slovenska juniorov vo voľnom štýle!

V sobotu sa v meste Sinna konali Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek v zápasení vo voľnom štýle. Pod vedením trénerov Attilu Gaála a Józsefa Vajasa bojovalo o majstrovské tituly 8 zápasníkov z Dunaszerdahely.
V hmotnostnej kategórii do 57 kg si výborne počínal Samuel Bučko, ktorý v prvých dvoch kolách porazil súpera z Rimaszombatu technickým jusom v prvom kole a následne v semifinále zdolal súpera z Banu víťazným jusom a postúpil do finále. Vo finále sa Samuel stretol s ďalším súperom z Rimasombatu, ktorého dokázal poraziť v prvej polovici a získal titul.
V hmotnostnej kategórii do 65 kg sa o veľké prekvapenie postaral László Csörgő, ktorý porazil svojich súperov zo Sinny a Rimaszombatu a dostal sa do finále, kde bol jeho súperom úradujúci obhajca titulu. László vo finále podal obrovský boj a v druhej polovici zápasu sa mu podarilo položiť súpera z Bratislavy na lopatky a získať zlatú medailu.
Zlaté medaily medzi juniorkami získali Anna Pollák v kategórii do 50 kg, Viktoria Csepi v kategórii do 55 kg a Réka Bacsfai v kategórii do 62 kg. Tamás Csörgő získal striebornú medailu v kategórii do 61 kg.
V súťaži družstiev skončili zápasníci z Dunaszerdahely na treťom mieste.

Výsledky juniorov:
57 kg Bučko Samuel 1. miesto

61 kg Tamás Csörgő 2. miesto

65 kg László Csörgő 1. miesto

74 kg Krisztián Farkas 4. miesto

86 kg Balázs Gányovics 6. miesto

Juniorky:

50 kg Anna Pollák 1. miesto

55 kg Csepi Viktória 1. miesto

62 kg Réka Bacsfai 1. miesto

Fotogaléria

Attila Gaál sa stal majstrom sveta veteránov!

Majstrovstvá sveta veteránov - Plovdiv, Bulharsko