Skip to content
Výročné hodnotenie – úspechy klubu v roku 2019

Zápasnícky klub Dunaszerdahely oslávi budúci rok 50. výročie svojho založenia. Možno aj preto je pre nás veľkým potešením ukončiť najúspešnejší rok za posledné dve desaťročia.

V roku 2019 sme na majstrovstvách Slovenska v rôznych vekových kategóriách získali 32 medailí, z toho 19 majstrovských titulov, 6 strieborných a 7 bronzových medailí. Rád by som spomenul 4 tituly v kategórii dospelých, ktoré získali Réka Bacsfaiová v kategórii žien do 65 kg a Mária Juhászová v kategórii do 62 kg, a v kategórii mužov do 65 kg Balázs Hakszer a Tamás Csörgő, ktorý má len 17 rokov, v kategórii do 57 kg. Naši zápasníci získali z rôznych súťaží /Slovensko, Maďarsko, Česko, Rakúsko, Chorvátsko, Rumunsko, Nemecko, Španielsko/ spolu 169 medailí, z toho 83 zlatých, 45 strieborných a 41 bronzových.

8 našich zápasníkov bolo vybraných do slovenskej reprezentácie v rôznych vekových kategóriách a súťažili na majstrovstvách Európy a sveta a na Európskej olympiáde mládeže /EYOF/ v Baku.

Na majstrovstvách Európy do 15 rokov skončila Réka Hegedűsová na 8. mieste. Na majstrovstvách Európy kadetov Anna Pollák zápasila o bronzovú medailu a chýbalo málo, aby Anna skončila na 5. mieste, Tamás Csörgő tiež exceloval a v silnej konkurencii skončil na 7. mieste. V kategórii juniorov sa Réka Bacsfaiová prebojovala do prvej desiatky, zatiaľ čo Balázs Hakszer skončil na 13. mieste. Na majstrovstvách Európy do 23 rokov sa Márii Juhászovej podarilo obsadiť 6. miesto. Anna Polláková obsadila 5. miesto na Európskej olympiáde mládeže v azerbajdžanskom Baku, čo bol 4. najlepší výsledok spomedzi 35 športovcov slovenskej olympijskej mládeže.

V Slovenskej žiackej lige vo voľnom štýle sme získali bronzovú medailu, čo zároveň znamená, že sa nám v posledných piatich rokoch vždy podarilo skončiť na stupňoch víťazov. V slovenskej juniorskej freestyle I. lige sme zaznamenali veľký úspech. Prvýkrát v histórii klubu sme získali majstrovský titul, keď sme porazili našich dvoch veľkých rivalov Nitru a Košice.

Možno ešte väčším úspechom je, že v konkurencii slovenských zápasníckych klubov a zväzov /33 družstiev/ sa v celkovom hodnotení za rok 2019 najúspešnejším družstvom s rekordným počtom 558 bodov stal zápasnícky klub Dunaszerdahely, na druhom mieste skončila Kassa so 418 bodmi a tretie miesto obsadila Dunajplavba z Bratislavy s 385 bodmi.

Tieto vynikajúce výsledky sú aj výsledkom obetavej práce trénerov Attilu Gaála, Józsefa Vajasa a Tibora Hakszera, ktorí na nich tvrdo pracovali celé desaťročia.

Ďakujeme sponzorom, priaznivcom, rodičom, Slovenskému zápasníckemu zväzu, ako aj obci Dunajpavla a obci župy Sibiu za podporu počas celého roka.

15 medailí z ligy!

I.Slovenská žiacka liga v zápasení voľným štýlom 3.kolo - Dunajská Streda 4.11.2023