Skip to content
11 medailí z Majstrovstiev Slovenska v zápasení dospelých!

Uplynulý víkend sa konali majstrovstvá Slovenska v zápasení mužov a žien, na ktorých zápasníci z Dunaszerdahely pod vedením trénerov Attilu Gaála a Józsefa Vajasa začali boj o majstrovské tituly so 7 mužmi a 5 ženami. Najprestížnejší domáci zápasnícky turnaj roka sa po prvýkrát konal v Dunaszerdahely. V sobotu sa v zápasení vo výplete v hmotnostnej kategórii do 67 kg presadil Balázs Hakszer, ktorý zdolal súperov z Marcelházy a Bratislavy a dostal sa až do finále, kde získal titul s tuctovým náskokom pred súperom z Nitry. V kategórii do 63 kg získal Tamás Csörgő cennú striebornú medailu a v kategórii do 72 kg získal Marek Bazsó, ktorý má ešte len 17 rokov, bronzovú medailu.
V nedeľu boli korunovaní šampióni vo voľnom štýle mužov a žien.
Vo váhe do 65 kg sa do finále dostali dvaja zápasníci z Dunaszerdahely, Balázs Hakszer a Tamás Csörgő. Zápas vyhral Balázs, ktorý získal 11. titul v kariére. Balázs Gányovics v hmotnostnej kategórii do 86 kg a Krisztián Gányovics v hmotnostnej kategórii do 97 kg získali bronzové medaily. V kategórii žien do 50 kg obhájila titul po troch víťazstvách Anna Polláková a Réka Bacsfaiová v kategórii do 59 kg porazila svoje súperky z Opatije a Rimaszombatu a získala svoj siedmy titul v kariére.

Výsledky mužov vo voľnom štýle:
65 kg Hakszer Balázs 1. miesto, Csörgő Tamás 2. miesto
70 kg Bazsó Marek 5. miesto
86 kg Balázs Gányovics 3. miesto
97 kg Krisztián Gányovics 3. miesto

Ženy:
50 kg Anna Pollák 1. miesto
55 kg Csepi Viktória 2. miesto
59 kg Réka Bacsfai 1. miesto
65 kg Juhász Mária 2. miesto
76 kg Viktoria Bertalan 2. miesto

Pánska pletená rukoväť:
63 kg Tamás Csörgő 2. miesto
67 kg Hakszer Balázs 1. miesto
72 kg Bazsó Marek 3. miesto
77 kg Csörgő László 5. miesto
87 kg Balázs Gányovics 5. miesto

 

Fotogaléria

Výročné hodnotenie – úspechy klubu v roku 2019

Zápasnícky klub Dunaszerdahely oslávi budúci rok 50. výročie svojho založenia. Možno aj preto je pre nás veľkým potešením ukončiť najúspešnejší rok za posledné dve desaťročia...