Skip to content
Ďalšie zápasnícke úspechy tento víkend! 8 medailí z Majstrovstiev Slovenska juniorov a junioriek!

V sobotu a v nedeľu sa v Nitre konali Majstrovstvá Slovenska v zápasení juniorov a junioriek, na ktorých pod vedením trénerov Attilu Gaála a Józsefa Vajasa súťažilo 7 zápasníkov z Dunaszerdahely.
Tamás Csörgő v sobotu exceloval v kategórii do 65 kg v zápasení voľným štýlom, keď porazil súperov z Bratislavy a potom z Kassa a dostal sa do finále, kde získal titul víťazstvom nad súperom z Bratislavy. V kategórii žien do 50 kg obsadila Anna Pollák prvé miesto. V kategórii do 70 kg získal Marek Bazsó bronz a Dominik Botló striebro v kategórii do 125 kg.
V nedeľu zaznamenal Tamás Csörgő ďalší úspech v kategórii do 67 kg v úplete, keď porazil súperov z Nitry, Dunaszerdahely a Bratislavy a získal svoj ôsmy titul v kariére. Chvályhodná bola aj strieborná medaila Dominika Botlóa v kategórii do 130 kg, ako aj bronzové medaily Mareka Bazsóa v kategórii do 72 kg a Dominika Szakácsa v kategórii do 67 kg.
V súťaži družstiev skončilo družstvo z Dunaszerdahely na treťom mieste vo voľnom štýle a na druhom mieste v súťaži družstiev.

Výsledky freestyle:
65 kg Tamás Csörgő 1. miesto
70 kg Bazsó Marek 3. miesto
74 kg László Csörgő 5. miesto
86 kg Balázs Gányovics 4. miesto
125 kg Botló Dominik 2. miesto

Ženy:
50 kg Anna Pollák 1. miesto

67 kg Tamás Csörgő 1. miesto, Dominik Szakács 3. miesto
72 kg Bazsó Marek 3. miesto
77 kg László Csörgő 4. miesto
87 kg Balázs Gányovics 4. miesto
130 kg Botló Dominik 2. miesto

Fotogaléria

Naši zápasníci majú za sebou úspešný víkend!

Naši zápasníci zabojovali v sobotu na dvoch miestach.