Vyhodnotenie roka – historické úspechy v roku 2019

Udalosť: Vyhodnotenie roka
Termín: 13.12.2019
Miesto: Dunajská Streda

Vyhodnotenie roka – historické úspechy v roku 2019

Dunajskostredský zápasnícky klub bude v nasledujúcom roku oslavovať 50. výročie založenia zápasenia v Dunajskej Strede.

V roku 2019 sme na Majstrovstvách Slovenska v rôznych kategóriach získali 32 medailí, z toho 19 majstrovstvých tytulov, 6 strieborných a 7 bronzových medailí. Tu by som poznamenal, že na Majstrovstvách Slovenska seniorov a senioriek sme získali štyri tytuli majstrov Slovenska, medzi ženami vo váhe do 62 kg Mária Juhászová, vo váhe do 65 kg Réka Bacsfaiová, medzi mužmi vo váhovej kategórie do 65 kg Balázs Hakszer a vo váhovej kategórie do 57 kg ešte len 17 ročný Tomáš Csörgő sa umiestnil na prvom mieste. Naši zápasníci získali na medzinárodných turanjoch (na Slovensku, v Maďarsku, Česku, Rakúsku, Chorvátsku, Rumunsku, Nemecku, Španielsku) 169 medailí, 83 zlatých, 45 strieborných a 41 bronzových.

Naši 8 zápasníci sa dostali medzi členom reprezentácie Slovenska a zúčastnili sa na Majstrovstvách Európy, Majstrovstvách sveta a na Európskom Olympijskom Festivale Mládeže v Baku.

Na Majstrovstvách Európy do 15 rokov sa Réka Hegedűs umiestnila na 8. mieste. Na Majstrovstvách Európy kadetov a kadetiek zápasila Anna Polláková o bronzovú medailu, kde jej veľa nechýbalo k získaniu cénného kovu. Anna nakoniec skončila na 5. mieste. Tomáš Csörgő po veľmi dobrom výkone získal 7. miesto. Medzi juniormi sa Réke Bacsfaiovej podarilo skončiť v najlepšej desine, Balázs Hakszer skončil na 13. mieste. Na Majstrovstvách Európy do 23 rokov sa Mária Juhászová umiestnila na 6. mieste. Na Európskom Olympijskom Festivale Mládeže v Baku skončila Anna Polláková na krásnom 5. mieste. Anna získala štvrté najlepšie umiestnenie 35 člennej slovenskej výpravy.

V I. Slovenskej žiackej lige v zápasení voľným štýlom sme získali bronzovú medailu, čo znamená to, že v posledných piatich rokoch sa nám vždy podarilo umiestniť sa na prvých troch priečkach. I. Slovenská dorastenecká liga sa pre nás skončila veľmi úspešne. V histórii klubu sa nám prvý krát podarilo získať tytul majstra Slovenska.

Aj od toho väčší úspech je pre nás, že v celoročnom poradí družstiev (33) sa Zápasnícky klub Dunajská Streda sa stal najúspešnejším klubom za rok 2019 s rekordným počtom bodov (558 bodov), na druhom mieste sa umiestnil Zápasnícky klub Košice 1904 (418 bodov), na treťom mieste Zápasnícky klub Dunajplavba Bratislava (385 bodov).

Za tieto úspechy sme vdačný našim trénerom Attilovi Gaálovi, Tiborovi Hakszerovi a Jozefovi Vajasovi, ktorý sa venujú našim deťom už dlé roky.

Ďakujeme našim sponzorom, rodičom, Slovenskému zápasníckému zväzu, Samospráve mestu Dunajská Streda a Trnavskému samosprávnému kraju za celoročnú podporu.

Najúspešnejší športovci v roku 2019:
Mladší žiaci: Ferenc Dániel Kovács
Starší žiaci: Marek Bazsó
Kadet: Tomáš Csörgő
Junior: Balázs Hakszer

Staršia žiačka: Réka Hegedűs
Kadetka: Anna Polláková
Juniorka: Réka Bacsfaiová
U23: Mária Juhászová