Tomáš Csörgő a Samuel Bučko získali majstrovské tytuli na Majstrovstvách Slovenska juniorov v zápasení gréckorímskym štýlom!

Udalosť: Majstrovstvá Slovenska juniorov v zápasení gréckorímskym štýlom
Termín: 25.01.2020
Miesto: Šamorín

Tomáš Csörgő a Samuel Bučko získali majstrovské tytuli na Majstrovstvách Slovenska juniorov v zápasení gréckorímskym štýlom!

V sobotu sa v Šamoríne konali Majstrovstvá Slovenska juniorov v zápasení gréckorímskym štýlom, kde sa zúčastnili pretekári z 13 klubov. Pod vedením trénerov Attilu Gaála a Jozefa Vajasa zabojovali o majstrovské tytuli šiesti dunajskostredskí zápasníci. Vo váhovej kategórie do 55 kg Samuel Bučko v prvom kole zdolal pretekára z Marcelovej na technickú prevahu. V štvrťfinále sa stretol s Nitrančanom, nad ktorým vyhral tiež na technickú prevahu. Samuel si vo finále poradil na technickú prevahu 8:0 so zápasníkom z Rimavskej Soboty a získal tytul Majstra Slovenska. Vo váhe do 60 kg zápasil vo výbornej forme Tomáš Csörgő, ktorý zdolal svojich súperov z Nitry a Rimavskej Soboty a získal tytul Majstra Slovenska. András Gaál vo váhe do 63 kg získal vzácnu striebornú medailu, Ladislav Csörgő vo váhe do 67 kg bronzovú. V poradí družstiev sme skončili na 3. mieste.

Výsledky:

55 kg Samuel Bučko 1.miesto
60 kg Tamás Csörgő 1.miesto
63 kg András Gaál 2.miesto
67 kg László Csörgő 3.miesto
77 kg Krisztián Farkas 6.miesto
87 kg Balázs Gányovics 4.miesto