Historické úspechy na Majstrovstvách Slovenska seniorov! Sedem zlatých medailí v jednotlivcoch, dve prvé miesta v poradí družstiev!

Udalosť: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien
Miesto: Snina
Termín: 29.-30.8.2020

Historické úspechy na Majstrovstvách Slovenska seniorov! Sedem zlatých medailí v jednotlivcoch, dve prvé miesta v poradí družstiev!

Po dlhšej prestávke sa mohli zúčasťniť naši zápasníci na pretekoch, a to na najprestížnejšom turnaji v roku, a Majstrovstvách Slovenska žien a mužov v zápasení voľným štýlom a Majstrovstvách Slovenska mužov v zápasení gréckorímskym štýlom. Pod vedením trénerov Attilu Gaála a Jozefa Vajasa v Snine zabojovalo 11 dunajskostredskích zápasníkov. V sobotu nastúpili na žinienku voľnoštýliari a ženy. Titul majstra Slovenska vybojovali štyria naši zápasníci. V kategórii mužov do 65 kg sa stal najlepším Balázs Hakszer, ktorý si po troch víťazných zápasoch obhájil minuloročný titul. Najvyššie na stupni víťazov stály medzi ženami Anna Polláková v kategórii do 50 kg, Mária Juhászová do 62 kg a Réka Bacsfaiová do 65 kg. Medzi voľnoštýliarmi a žien sme získali štyri zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaile. V poradí družstiev medzi mužov sme sa po Košiciach a pred Rimavskou Sobotou umiestnili na druhom mieste. Medzi ženami sme získali titul majstra Slovenska, za nami sa umiestnili kluby Corgoň Nitra a Rimavská Sobota.
V nedeľu nastípili do bojov muži v gréckorímskom zápasení. Z dunajskodtredčanov ako prvý zabojoval Balázs Hakszer, ktorý po štyroch výhrach v kategórii do 67 kg získal svoj deviaty titul majstra Slovenska. Vo váhovej kategórii do 77 kg zápasil Gergely Bürsöly, ktorý tiež po štyroch výhrach získal zlatú medailu. Prekvapením dňa sa stal ešte len 19 ročný Balázs Gányovics, ktorý vo váhovej kategórii do 87 kg po výhrach nad Šamorínčanom a zápasníkom z Rimavskej Soboty sa dostal do finále. Vo finále zabojoval tiež so Šamorínčanom, ktorého po veľkom boji porazil na technickú prevahu 9:1, s čím aj on získal ttul majstra Slovenska.
V poradí družstiev sme sa staly Majstrami Slovenska, pred klubmy ako Šamorín a Rimavská Sobota.

Výsledky muži voľný štýl:
61 kg Tomáš Csörgő 2. miesto
65 kg Balázs Hakszer 1. miesto, András Gaál 4. miesto, Ladislav Csörgő 5. miesto
79 kg Gergely Bürsöly 3. mesto, Attila Gaál ml. 5. miesto
86 kg Kristián Farkas 3. miesto
92 kg Balázs Gányovics 5. miesto

Poradie družstiev: 1. Košice 68 bodov, Dunajská Streda 53 bodov, Rimavská Sobota 51 bodov

Ženy:
50 kg Anna Polláková 1. miesto
62 kg Mária Juhászová 1. miesto
65 kg Réka Bacsfaiová 1. miesto

Poradie družstiev: 1. Dunajská Streda 30 bodov, 2. Corgoň Nitra 24 bodov, 3. Rimavská Sobota 20 bodov

Muži gréckorímsky štýl:
63 kg Tomáš Csörgő 3. miesto, András Gaál 4. miesto
67 kg Balázs Hakszer 1. miesto, Ladislav Csörgő 3. miesto
77 kg Gergely Bürsöly 1. mesto, Jozef Vajas 4. miesto
82 kg Attila Gaál ml. 6. miesto
87 kg Balázs Gányovics 1. miesto

Poradie družstiev: 1. Dunajská Streda 60 bodov, 2. Šamorín 54 bodov, 3. Rimavská Sobota 46 bodov